Jedná se o úponové bolesti lokte vzniklé z přetížení svalů předloktí. Tato velmi častá diagnóza dostala svůj název podle sportu, kde také může vzniknout ale v praxi si ji „vyrobíme“ spíše jinými činnostmi. Nejčastěji jsou to opakované stereotypní pohyby.
Přejít na článekJedná se útlakový syndrom, kdy dochází k dráždění středového nervu zápěstí. Vzniká bolest, která se šíří až do prstů. Název je odvozen od tvaru klenby zápěstí, kde nerv prochází a připomíná „tunel“.
Přejít na článekKinesio taping (nebo tzv. tejpování) byl určený původně pro využití ve sportu, ale dnes se z 90% využívá ve zdravotnictví jako léčebný prostředek. Nejčastěji se s tejpováním setkáme na fyzioterapii či rehabilitaci, nicméně po „zaškolení“ je výbornou pomůckou na doma na ošetření nejrůznějších bolístek.
Přejít na článekVelký míč má snad každý doma. Patří totiž mezi jednu z nejoblíbenějších pomůcek, jejíž použití je rozličné. Někteří často velký míč nesprávně používají k delšímu sezení. Ovšem největší benefit přináší cvičení na velkém míči jako zdravotní či rehabilitační cvičení, jelikož má léčebný vliv na tělo.
Přejít na článekS bolestí zad se setkal každý. Lehké namožení většinou odezní samo běžným pohybem. Pokud je bolest větší či neodezní, nutí nás k řešení. Udává se, že 9 z 10 pacientů u lékaře přichází s bolestí páteře. Taktéž z tohoto počtu zhruba 90% bolestí je tzv. funkčního rázu, tedy nejde o poškození ale jen poruchu funkce dané oblasti, a lze ji úplně odstranit.
Přejít na článekPohyb je biologická potřeba lidí a je základem veškeré jejich aktivní činnosti. Už samotná stavba těla vyzývá k pohybu. Pohybové možnosti jsou veliké, ovšem ne každý pohyb je pro naše tělo zdravý a prospěšný. Záměrné volené cviky, které přinášejí zdravotní benefity a mají léčebný efekt pro tělo, se nazývají zdravotním cvičením. To zahrnuje celou škálu cvičení. Jejich společným ukazatelem je to, že čerpají z přirozených zákonitostí, jak tělo funguje.
Přejít na článekUrčitě již každý z nás někdy zaslechl sousloví „Pět Tibeťnů“. Tato sestava pěti po sobě prováděných cviků má své kořeny ve starém Tibetu, kde ji prováděli mniši. Jedná se o zpevňující cvičení, které zvyšuje naši tělesnou odolnost a zlepšuje držení těla.
Přejít na článek